Simpan
Kongsi
Rumah untuk Dijual
Sudah usangBUKIT BANYAN SENNI, Sungai Petani, Kedah, Malaysia
1,797
Saiz harta (Sq. Ft.)
4
Bilik Tidur
4
Bilik Air
Penerangan
MENCARI KEDIAMAN IDAMAN BERPAGAR DAN SIAP RENO LENGKAP DI KAWASAN ELIT DAN EKSLUSIF? INI UNTUK ANDA💥 💥
🏡 TERES 2 TINGKAT SUPERLINK CANTIK
🔥 Kos Full Reno lebih RM200K
🏠 Kondisi macam showhouse
🔐 Gated & Guarded
🛠️ Zero defect – Masuk terus duduk!
=========================
📍BUKIT BANYAN SENNI , SUNGAI PETANI
💰HARGA JUALAN : RM660,000 NEGO
=========================
🔑 Spesifikasi Rumah
- Teres 2 Tingkat Superlink (Intermediate)
- Freehold (Pegangan Bebas), Bumiputera Lot
- Land area: 1,797 sqft (24' x 75')
- Built up: ±2,256 sqft (24' x 47')
- 4 Bilik Tidur ,4 Bilik Air + 1 Stor
- Yuran Penyelenggaraan: RM70 (Termasuk 2 jam rondaan keselamatan PERCUMA sehingga Ogos 2026)
- Kejiranan, sederet melayu, depan rumah campur2 cina india.
🛠 Renovasi Lengkap Bernilai Lebih RM200K
• Awning pergola PU Foam + Metaldeck + Aluminium gutter
• Autogate + Pagar tembok + Gate stainless steel (4 step)
• Full tiles tingkat bawah, lantai SPC di tingkat atas
• Grill powder coating finishing
• Siling plaster + Lampu downlight (atas & bawah)
• Pintu utama dan bilik2: Solid wood
• Pintu2 tandas: Aluminium
• Kabinet dapur wet & dry dengan quartz stone, + island table
• Lapisan waterproofing penuh di semua bahagian bumbung
• Cat baru (luar: Dulux Weathershield, dalam: Dulux Easy Clean + Anti-bakteria)
• Awning belakang (3 kaki)
🎁 FREEGIFT BERNILAI TINGGI
• Kabinet kasut & kabinet utiliti di pintu masuk
• 5 unit aircond (3 x 1HP, 1 x 2HP, 1 x 1.5HP)
• 4 unit water heater pump built-in
• Pam air 0.5HP dari tangki atas
• 2 unit wall panel + kabinet TV
• Walk-in wardrobe, bedframe wall panel (rekaan estetik)
• Kabinet paparan di tangga
• Kabinet dapur utiliti atas & bawah
• Built-in wardrobe di 3 bilik + Meja study di 2 bilik
❌ BARANG YANG AKAN DIAMBIL OLEH OWNER
• Sofa (atas & bawah), langsir, zebra blind
• Set meja makan, TV, peti ais, katil, tilam
• Coffee table, set perabut pejabat, kerusi pejabat & study
• printer, monitor, etc
• Makeup chair, ottoman chair, almari bilik bawah
• Dapur gas, hob & hood, mesin basuh,
📦 Sebab Jual: Pemilik berpindah ke Pulau Pinang
============================
HARGA JUALAN RM 660,000
MATCH MV
============================
~Urusan Pinjaman & guaman Akan Diuruskan
- Banker owner akan tolong semak kelayakan loan sblm viewing
Untuk Maklumat Lanjut, Sila Hubungi:
Ihsan Zainuddin REN44862
Papar
Real Estate Negotiator
CCI REALTY
🏡 TERES 2 TINGKAT SUPERLINK CANTIK
🔥 Kos Full Reno lebih RM200K
🏠 Kondisi macam showhouse
🔐 Gated & Guarded
🛠️ Zero defect – Masuk terus duduk!
=========================
📍BUKIT BANYAN SENNI , SUNGAI PETANI
💰HARGA JUALAN : RM660,000 NEGO
=========================
🔑 Spesifikasi Rumah
- Teres 2 Tingkat Superlink (Intermediate)
- Freehold (Pegangan Bebas), Bumiputera Lot
- Land area: 1,797 sqft (24' x 75')
- Built up: ±2,256 sqft (24' x 47')
- 4 Bilik Tidur ,4 Bilik Air + 1 Stor
🛠 Renovasi Lengkap Bernilai Lebih RM200K
• Awning pergola PU Foam + Metaldeck + Aluminium gutter
• Autogate + Pagar tembok + Gate stainless steel (4 step)
• Full tiles tingkat bawah, lantai SPC di tingkat atas
• Grill powder coating finishing
• Siling plaster + Lampu downlight (atas & bawah)
• Pintu utama dan bilik2: Solid wood
• Pintu2 tandas: Aluminium
• Lapisan waterproofing penuh di semua bahagian bumbung
• Awning belakang (3 kaki)
🎁 FREEGIFT BERNILAI TINGGI
• Kabinet kasut & kabinet utiliti di pintu masuk
• 5 unit aircond (3 x 1HP, 1 x 2HP, 1 x 1.5HP)
• 4 unit water heater pump built-in
• Pam air 0.5HP dari tangki atas
• 2 unit wall panel + kabinet TV
• Walk-in wardrobe, bedframe wall panel (rekaan estetik)
• Kabinet paparan di tangga
• Kabinet dapur utiliti atas & bawah
• Built-in wardrobe di 3 bilik + Meja study di 2 bilik
❌ BARANG YANG AKAN DIAMBIL OLEH OWNER
• Sofa (atas & bawah), langsir, zebra blind
• Set meja makan, TV, peti ais, katil, tilam
• Coffee table, set perabut pejabat, kerusi pejabat & study
• printer, monitor, etc
• Makeup chair, ottoman chair, almari bilik bawah
• Dapur gas, hob & hood, mesin basuh,
📦 Sebab Jual: Pemilik berpindah ke Pulau Pinang
============================
HARGA JUALAN RM 660,000
MATCH MV
============================
~Urusan Pinjaman & guaman Akan Diuruskan
Untuk Maklumat Lanjut, Sila Hubungi:
Ihsan Zainuddin REN44862
Papar
Real Estate Negotiator
CCI REALTY
Butiran
4
4
Sebahagian Dilengkapi
1,797 Sq. Ft.
Milik Bebas
Thu, Jul 10, 2025 12:19 AM
6469
Lokasi harta
Kemudahan berhampiran
Little Duck Kindergarten
Lorong Citra 1
1,614
ft
Pendidikan
Tadika
Bukit Banyan Hill Park
1,860
ft
Rekreasi
Taman
Hill Park Visitor Parking
1,864
ft
Pengangkutan
Tempat letak kereta
Azelia Park
3,399
ft
Rekreasi
Taman
Kalkulator gadai janji
Harta yang serupa
338,000
MYR
85 MYR / Sq. Ft.
4
Bilik Tidur
2
Bilik Air
4,000
Sq. Ft.
Mustafa
1 bulan yang lepas
2652
390,000
MYR
122 MYR / Sq. Ft.
4
Bilik Tidur
3
Bilik Air
3,200
Sq. Ft.
Azura Abdul Ghani
1 bulan yang lepas
2668
659,000
MYR
220 MYR / Sq. Ft.
4
Bilik Tidur
4
Bilik Air
3,000
Sq. Ft.
MR. Yeow
1 bulan yang lepas
2057
880,000
MYR
259 MYR / Sq. Ft.
4
Bilik Tidur
4
Bilik Air
3,400
Sq. Ft.
Adam Wong
1 bulan yang lepas
2339
650,000
MYR
226 MYR / Sq. Ft.
4
Bilik Tidur
4
Bilik Air
2,880
Sq. Ft.
Low
2 bulan yang lepas
3361
445,000
MYR
253 MYR / Sq. Ft.
4
Bilik Tidur
4
Bilik Air
1,760
Sq. Ft.
Syed Redho Syed Mokhtar
2 bulan yang lepas
3873
Petua keselamatan
Ingat, keselamatan anda adalah keutamaan utama. Ambil langkah-langkah pencegahan yang diperlukan dan lakukan penyelidikan sebelum membuat sebarang komitmen. Ketahui lebih lanjut.Lihat juga
Muhammad Ihsan Zainuddin
Senarai Hartanah
131